TÜRK DÜNYASI FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATATÜRK'ÜN ANTEP FISTIĞI KABUKLARINDAN YAPILAN RESMİ

ATATÜRK'ÜN ANTEP FISTIĞI KABUKLARINDAN YAPILAN RESMİ Empty ATATÜRK'ÜN ANTEP FISTIĞI KABUKLARINDAN YAPILAN RESMİ

Mesaj tarafından YÖNETİCİ Salı Mayıs 26, 2009 5:13 pm

ATATÜRK'ÜN ANTEP FISTIĞI KABUKLARINDAN YAPILAN RESMİ 100-kilogram-antep-fistigindan-******-portresi-2_b

Gaziantepli fıstık işletmecisinin hayali, Ressam Nilay Gündüz'ün elinde hayat buldu ve ******'ün Antep fıstığından portresi yapıldı. 100 kilogram fıstığın kullanılarak 9 ayda tamamlanan portre, sergilendiği 4. Irak Uluslararası Fuarı'nda yoğun ilgi gördü.

Fıstıktan ****** portresi, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde düzenlenen 4. Irak Uluslar arası Fuarı'nın açılışında ziyaretçileri karşılıyor.
Oyun oynamak için tıklayın

Fuarı ziyaret eden herkesin dikkatini çeken Antep fıstığından ****** portresi, Nilay Gündüz'ün ellerinde hayat bulmuş. Gündüz, Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, fikrin; Vitamin Fıstık A.Ş. Genel Müdürü Ali Bingöl Yaşar'dan çıktığını söyledi. Gündüz, Yaşar'ın; Antep fıstığından bir ****** portresi hayal ettiğini ve kendisinin de bunu uygulayabileceğini söylemesi üzerine çalışmaya başladıklarını belirtti. Yaklaşık 100 kilogram Antep fıstığının kullanıldığı portrenin yapımının 9 ay sürdüğünü anlatan Gündüz, "Bunun için 100 kilogram fıstık harcandı. Çok zor bir çalışma. Neticede bir mozaik çalışması. Mozaik stilini Antep fıstığına uyarlamak bir hayli zor oldu. Çalışma alanında ilk olma özelliğini de taşıyor. Bundan sonra değişik teklifler gelirse çalışmayı sürdüreceğim." diye konuştu.

Yaklaşık 9 yıldır Antep fıstığı üzerine çalıştıklarını anlatan Vitamin Fıstık A.Ş. Genel Müdürü Ali Bingöl Yaşar ise, 2005 yılında Türkiye'nin ilk entegre Antep Fıstığı tesisini kurduklarını söyledi. Fıstığın oldukça hijyenik ve son teknoloji ile işlendiği tesisindeki odasına da ****** portresi koymayı planladığını anlatan Yaşar, şöyle devam etti: "Tesisteki kendi odama, güzel bir ****** portresi yaptırmak istedim. Bir fıstık tesisi olduğu için ******'ün ve fıstığın güzelliğini birleştirecek bir proje düşündüm. Sağolsun Nuray Gündüz de yardımcı oldu. Bu kadar güzel bir eser ortaya çıkınca, bunu bu fuar vesilesiyle herkesle paylaşmayı düşündüm. 2.5 aydır bu fuarda sergilenmesini bekliyorum. Fuar bitiminde tekrar yerine konulacak."
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Admin

http://turkturan.yetkinforum.com

- Similar topics