ATATÜRK'ÜN SOY AĞACI

Aşağa gitmek

ATATÜRK''ÜN SOY AĞACI

Mesaj tarafından YÖNETİCİ Bir Salı Mayıs 19, 2009 2:00 pm

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mareşal Gazi Mustafa Kemal ******’ün Şeceresi Sultan Murat Hüdavengidar zamanında başlamak üzere, Rumeli’yi Balkanlar’ı ve Avrupa’yı Türkleştirmek için soyunda ve sopunda hiçbir karışım olmayan Türk ailelerinden oluşan özel güçleri buralara göndermişlerdir.Bunların Müslüman Oğuz Türk’ü Yörük Türkmen boylarından oluşan ailelerinin kimler olduğunu arsiv kayıtlarında belirtilmektedir.
İşte bu kayıtlarda, Ulu Önder ******’ün atalarının, Anadolu’dan Konya ve Aydın yöresinden geldiği yazılmaktadır.
******’ün dedeleri; Anadolu’dan Rumeli’ye gidip, Yunanistan’da Manastır Vilayeti’nin derbei bala sancağına bağlı bulunan Kocacık Nahiyesine yerleşen ailelerden olan Hafız Ahmet Alüş Efendi derlerdi.
****** kocacık Nahiyesine yerleşen ailelerden olan Hafız Ahmet Efendi’nin torunudur. Hafız Ahmet Efendi’nin saçları kırmızı olduğu için adına “Kırmızı Hafız Efendi” derlerdi. Ulu Önder ******’ün dedesi kırmızı Hafız Efendi kocacık Nahiyesinde ilkokul eğitmenliği yapmakta idi. ******’ün babası Ali Rıza Efendi de bu kocacık nahiyesinde dünyaya geldi. ******’ün babası Ali Rıza Efendiye Alüş Efendi derlerdi.
Kocacık nahiyesi tamamen Türk’tü. Burada yerleşenlerin çoğu Aydın ve Konya yöresinden gelen Türklerdir. Hatta bu aileler Yörük Türkmenleridir.
Ulu Önder ****** özbe öz Türk olup, Konya ve aydın yörelerinden gitme çok asil bir ailenin evladıdır. Annesi Zübeyde Hanımefendi’nin babası aydından Selanik’e gitme çok asil bir ailenin evladıdır. Annesi Zübeyde Hanımefendi’nin babası Aydınlıdır.

YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Admin

Mesaj Sayısı : 188
Kayıt tarihi : 01/05/09

Kullanıcı profilini gör http://turkturan.yetkinforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz